Loading Udalosti
  • This udalosť has passed.

29. septembra 2018

Dobré víno tvorí dobrú náladu, dobrá nálada prináša dobré myšlienky, dobré myšlienky dávajú vznik dobrým nápadom a dobré nápady sú základom počinom. Pri ochutnávke Doľanského vína vznikol nápad spojiť ušľachtilý mok a krásne prostredie ako stvorené pre trailový beh. A tak práve v čase Modranského vinobrania vám ponúkame náš počin bežecký degustačný a gurmánsky zážitok GRAPERUN DOĽANY 2018.

Malé Karpaty v okolí malebnej dedinky Doľany sú vinohradnícky kraj. Piesčité svahy na juhovýchodnom okraji Malých Karpát sú ideálne na pestovanie rôznych odrôd vína ale aj ovocných stromov. Okolité vrchy a pahorky Malých Karpát ponúkajú krásne zákutia a výhľady na okolité vinohrady. Doľany sú malý vinohradnícky, poľovnícky a turistický raj neďaleko vinárskeho mestečka Modra.

Práve rodinné vinárstvo Jozefa Mikuša Doľany bude 29.9.2018 práve v čase vinobrania našim vinárskym hostiteľom na 1.ročníku bežecko-degustačného zážitkového behu GRAPERUN Doľany 2018. Pripravili sme pre vás najkrajšiu trasu trailového behu na 12 a 6km a po dobehu bohatý program na celý deň. Degustácia priamo v areáli vinárstva, prehliadka vinohradu a spôsobu dorábky vína, hudobný program, tombola a prvýkrát na Slovensku vínna míľa. Spojenie behu na 1 míľu s degustovaním vína.

Na trase Vás čakajú unikátne výhľad na okolité vynohrady z vrchu Klokočina, uvidíte krásne zákutia bukových a dubových lesov, pobežíte okolo horárne Šišoretné, ochutnáte práve odtrhnuté strapce hrozna vo vinárskom domčeku a do cieľa pobežíte medzi riadkami viniča.

V areáli JM Vinárstva Doľany vás čaká nielen cieľ ale aj zaslúžené občerstvenie. O pravý divinový guláš sa postará Poľovnícky zväz Doľany. Guláš a iné delikatesy pripraví La Reunion – Coworking & Caffe. A samozrejme povinná degustácia vínka z ponuky JM Vinárstva Doľany. Ocenení bežci si vybehajú atraktívne ceny od partnerov podujatia. Prekvapenie čaká na bežcov oslávencov – nositeľov mena Michal a Michaela.

Podrobnosti

Dátum:
29. septembra 2018